„Bestia” nie schodzi ze sceny – Adam Hrycaniuk na kolejny rok

Opublikowano: 3 lipca 2024

Ze świecą szukać innego koszykarza w Orlen Basket Lidze, który mógłby pochwalić się tak bogatym doświadczeniem nabytym na wielu różnych frontach. Z nieskrywaną radością informujemy, że Adam Hrycaniuk przedłużył kontrakt z Krajową Grupą Spożywczą Arką Gdynia o kolejny sezon.

Grono czynnych zawodników piszących w pojedynkę historię klubów Polskiej Ligi Koszykówki jest wąskie i jednocześnie niezwykle zaszczytne. Adam Hrycaniuk zapisał się na kartach historii polskiej koszykówki, na co niebagatelny wpływ miały lata jego wyśmienitej gry w zespole z Gdyni. Z naszym Klubem zdobył w sumie 4 medale Mistrzostw Polski – wszystkie okazały się złote!

Dokonania „Bestii” na tym się jednak nie kończą. Pan Adam to 7-krotny Mistrz Polski (z Asseco Prokom Gdynia i Stelmetem Zielona Góra), Wicemistrz kraju z 2014 roku, a także zdobywca Pucharu Polski (2015, 2017) i Superpucharu Polski (2010, 2015). Liczne trofea czynią go jednym z najbardziej utytułowanych graczy w historii polskiej koszykówki. Hrycaniuk może się także pochwalić występami w ćwierćfinale Euroligi oraz na turniejach rangi mistrzowskiej w reprezentacji Polski. Wszyscy pamiętamy jego podkoszowe popisy na Mistrzostwach Świata w Chinach w 2019 roku, które Polacy zakończyli na 8. miejscu.

W sumie wychowanek Spójni Stargard spędził w naszej drużynie aż 10 sezonów. Do miasta z morza i marzeń powrócił krótko po wspomnianych Mistrzostwach Świata, wyraźnie zaznaczając, że w Gdyni czuje się jak w domu. W ostatnich rozgrywkach notował średnio 6.1 pkt. i 2.7 zbiórki w trakcie niespełna 15 minut na mecz, jednak żadne statystyki nie zilustrują jego boiskowej mądrości, która sprawia, że całemu zespołowi gra się znacznie łatwiej. „Bestia” to żywa legenda!

ADAM HRYCANIUK – SYLWETKA:

2002-2004 | Spójnia Stargard |

2004-2005 | Barton County (USA) |

2005-2006 | Trinity Valley Community College (USA) |

2006-2008 | University Of Cincinnati (USA) |

2008-2013 | Asseco Prokom Sopot/Gdynia |

2013 | Basket Valencia (Hiszpania) |

2013-2019 | Stelmet Zielona Góra |

2019-dziś | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia |

Powodzenia, „Bestia”!